Vrícko okruh
Memorial Karola Herzegu 2010
V 70 rokoch min. storočia bol založený futbalový klub, ktorý za skromných finančných podmienok v okresnej súťaži dosahoval obstpjné výsledky.
Neskôr k futbalu pribudli bežecké športy ako boli Sokolovské a Dukelské preteky, o ktoré bol veľký záujem zo strany vríckej mládeže. V roku 1972 člen našej domácej organizácie Zväzarmu Juraj Farbiak získal na majstrovstvách okresu 1., na majstrovstvách kraja 2, a na majstrovstvách Slovenska 3. miesto.
Tu sa ďalej organizovali sedem ročníkov lyžiarske preteky v dvojkombinácii- zjazd+slalom pravidelne za účasti pretekárov z B. Bystrice a Zvolena.
Od roku 1980 sporadicky 10krát sa vo Vrícku konali majstrovstvá kraja a Slovenský pohár v cyklokrose. Naposledy úspešne v roku 2008 a 2009.
Od roku 1989 pravidelne v obci sa organizuje Slovenský pohár v cestnej cyklistike ako Memoriál Karola Hercega, nestora slovenskej cyklistiky v časovke mladších a starších žiakov za účasti zahraničných pretekárov /ČR,Poľsko/. Na týchto žiackych pretekoch v minulých rokoch nikdy nechýbali, dnes už vo svete známi bratia Matej a Milan Jurčovci, Martin a Petter Velitsovci, Juraj a Peter Seganovci.
Karol Herceg
Krstným menom Imrich- Karol, narodil sa 13. februára 1913 vo Viedni ako najstarší zo štyroch detí. Po absolvovaní nemeckej základnej školy sa rodine z Wiener Neustadt presťahovala do Bratislavy a potom Karol vyrastal v rodičovskom dome na bratislavskom novomestskom predmestí pri Bielom kríži, obklopenom veľkou záhradou.
Telom i duchom bol po celý život športovcom. Atléti mu radili odsunúť cyklistu na vedľajšiu koľaj a naplno sa venovať atletickému tréningu. Cyklisti mu radili presne to opačné!
Vždy si vypočul jedných i druhých, potom však aj urobil po svojom- venoval sa naďalej obom svojím láskam. Keby jednu z nich opustil, bolo by mu za ňou ľúto, navyše, jeho ctižiadostivosť ho vždy ponúkala: …skús im to ukázať… ! Tak sa stávalo, že v jeden deň triumfoval na bicykli a druhý deň zase v maratónoch, neraz v mestách od seba značne vzdialených. Dokonca raz na Všešportovom dni v Nitre v jediný deň zvíťazil na cyklistických i bežeckých pretekoch zároveň. A to predtým, už ráno, absolvoval na bycikli cestu z Bratislavy do Nitry, ktorú si potom, neskoro večer, zopakoval späť.
Nemožno nespomenú´t jeho i jeho lyžiarske úspechy. Okrem množstva iných lyžiarskych súťaží štartoval Karol Herceg spolu s Mihálikom dokonca i na pretekoch FIS v roku 1935, ktoré sa konali vo Vysokých tatrách. Pre našich pretekárov to vlastne boli majstrovstvá sveta v behu na lyžiach
Zadosťučinením a ocecením jeho práce bol titul ZASLUŽLÝ TRÉNER. Udelil mu ho Výbor zväzu cyklistiky pri SÚV ČSZTV pri príležitosti organizovala XIX. Ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska za ,, …jeho dlhoročnú obetavú prácu na poli rozvoja československej cyklistiky“.
Krátko po smrti manželky Júlie, ktorá stála po jeho boku takmer 40 rokov, v roku 1977 skončil s trénerstvom a odišiel do dôchodku. S bicyklom sa nerozlúčil teraz, ba stal sa jeho neodmysliteľnou súčasťou. Potom prišiel ten smutný dátum 17.2.1989, kedy nás navždy opustil.